Postet nga: rexhep selimi

LVV: Nuk jemi kundër asnjëlloj hetimi për menaxhimin e situatës me pandeminë

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje Rexhep Selimi në seancën e sotme të Kuvendit ka përsëritur se kjo parti e përkrahë formimin e ...

Selimi- LDK-së: Ne po kthehemi te qytetarët e ju rrini në mbrojtje të Thaçit

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka thënë se seanca e sotme e thirrur për të bërë qeveri të re është tentativë për ta ...

VV: Do ta kundërshtojmë rrëmbimin e fitores

Lëvizja Vetëvendosje nuk ka bërë të ditur nëse do të marrë pjesë në seancën e Kuvendit të Kosovës e cila është caktuar për ...

Selimi: Duke e dëgjuar Baton Haxhiun i kuptojmë qëllimet e Hashim Thaçit

Duke e dëgjuar Baton Haxhiun e kuptojmë më mirë se çka në të vërtetë do presidenti Hashim Thaçi.

Rexhep Selimi: LDK-ja e ka në mendje një ‘corona-koalicon’ me Thaçin dhe partitë tjera

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka thënë se LDK-ja nuk është e shqetësuar për gjendjen e krijuar nga COVID-19 por, në ...

Dështon procedimi i tri nismave legjisative për pandeminë COVID-19

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka thënë se mbledhja e Kryesisë së Kuvendit ka përfunduar pa epilog, duke u pamundësuar procedimi ...

Anton Quni: Unë do të bëj të pamundurën që të vazhdojë koalicioni

Shefi i grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, gjatë seancës në Kuvendit të Kosovës, tha se gjatë pauzës bashkë me deputetët të tjerë të LVV-së ...

Selimi-LDK-së: Kur të shkojmë në zgjedhje siguroni votat nga Thaçi e Vuçiqi

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka thënë se LDK-ja e të tjerët kanë bërë aleat me coronavirusin.