Postet nga: rexhep selimi

Rexhep Selimi: Hoti nuk ndihet borxhli ndaj Kuvendit, por ndoshta ndaj Thaçit

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka kritikuar kryeministrin Avdullah Hoti për mosshprehje të interesit për të raportuar në Kuvendin e Kosovës.

Kryesia i procedoi nismat ligjore, LVV: Në mbledhje u shpërfaq qasja joparimore e shumicës ilegjitime

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit bëri të ditur se janë proceduar të gjitha nismat ligjore, të cilat ...

Kryesia e Kuvendit, caktohet mbajtja e dy seancave këtë javë

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që gjatë kësaj jave të mbahen dy seanca.

LVV: Nuk jemi kundër asnjëlloj hetimi për menaxhimin e situatës me pandeminë

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje Rexhep Selimi në seancën e sotme të Kuvendit ka përsëritur se kjo parti e përkrahë formimin e ...

Selimi- LDK-së: Ne po kthehemi te qytetarët e ju rrini në mbrojtje të Thaçit

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka thënë se seanca e sotme e thirrur për të bërë qeveri të re është tentativë për ta ...

VV: Do ta kundërshtojmë rrëmbimin e fitores

Lëvizja Vetëvendosje nuk ka bërë të ditur nëse do të marrë pjesë në seancën e Kuvendit të Kosovës e cila është caktuar për ...

Selimi: Duke e dëgjuar Baton Haxhiun i kuptojmë qëllimet e Hashim Thaçit

Duke e dëgjuar Baton Haxhiun e kuptojmë më mirë se çka në të vërtetë do presidenti Hashim Thaçi.

Rexhep Selimi: LDK-ja e ka në mendje një ‘corona-koalicon’ me Thaçin dhe partitë tjera

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka thënë se LDK-ja nuk është e shqetësuar për gjendjen e krijuar nga COVID-19 por, në ...