Postet nga: Reshjet e borës

23 të Vdekur nga i Ftohti në Evropë

Në shumë shtete janë mbyllur shkollat Evropa është paralizuar nga reshje të dendura të borës dhe temperatura disa gradë nën zero, si pasojë e një vale të ftohti ...

Aeroporti 'Adem Jashari' Pa Probleme në Fluturime

Reshjet e borës nuk kanë shkaktuar anulime të fluturimeve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”.

Lekaj: Të Gjitha Rrugët Nacionale dhe Rajonale Janë të Kalueshme

Pas reshjeve të mbrëmshme të borës, e në disa vende edhe të shiut, situata në rrugët nacionale dhe rajonale të Kosovës është stabile.

300 Familje të Izoluara nga Bora në Zonën e Shkodrës

Pjesa më e madhe e qarkut të Shkodrës është përfshirë nga reshje dëbore dhe për pasojë janë bllokuar disa akse malore.

Shqipëri, Akuza për Kompanitë e Mirëmbajtjes së Rrugëve

“Në shumë zona kemi konstatuar se ato kompani që janë kontraktuar për të mirëmbajtur rrugët, jo vetëm që nuk kanë hedhur kripë, por as nuk angazhohen ...

Policia Apelon për Vigjilencë në Komunikacion

Policia e Kosovës apelon te të gjithë pjesëmarrësit në trafikun rrugor të shtojnë vigjilencën dhe t’u përmbahen rregullave në trafik gjatë qarkullimit nëpë...

109 Aksidente në 24 Orë

Lajmin e bën të ditur për KALLXO.com zëdhënësi i Policisë së Kosovës Daut Hoxha.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!