Postet nga: republikanet

“Dënojeni Trumpin, ose dhuna mund të përsëritet”

 

Dhjetëra ish-zyrtarë republikanë në bisedime për formimin e një partie anti-Trump

Dhjetëra ish zyrtarë republikanë, të cilët e shohin partinë si të pavullnetshme për t'i rezistuar ish-Presidentit Donald Trump dhe përpjekjeve të tij për të minuar ...

Presidenti Biden, takim me senatorë republikanë

Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden do të takohet me 10 senatorë të moderuar republikanë të hënën për të diskutuar mbi propozimin e tyre për të zvogëluar ...

Shumica e republikanëve votojnë kundër gjyqit për Trumpin

Shumica dërrmuese e republikanëve të Senatit amerikan votuan kundër procedimit të gjyqit të ish-presidentit amerikan, Donald Trump.

Republikanët kërkojnë shtyerjen e gjyqit ndaj ish-presidentit Trump

Republikanët në Senatin amerikan të enjten u kërkuan demokratëve të shtyjnë fillimin e gjyqit kundër ish-Presidentit Donald Trump deri në mes të shkurtit, për t'u ...

McConnell: Trump provokoi turmën në Kongres

Lideri i republikanëve në Senat, Mitch McConnell, ka fajësuar drejtpërdrejt presidentin amerikan, Donald Trump dhe disa aleatë të tij për sulmin vdekjeprurës në Kongres, ndë...

Trashëgimia e lënë nga Donald Trump - turpi dhe shansi fatlum

Pushtimi i ndërtesës Kapitol Hill dhe fitorja e Demokratëve në shtetin e Georgias do të ndryshojë rrjedhën e presidencës së Biden, shkruan The Economist.

Demokratët kërkojnë nga Pence ta largojë Trumpin nga zyra