Postet nga: Reporting House

Kryeministri Kurti priti një delegacion nga Bosnja dhe Hercegovina

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me zëvendëskryeministren Emilija Rexhepi, kanë mirëpritur sot. më 11.07.2024, një delegacion nga Bosnja dhe Hercegovina.

Artefakte të mësuesit - viktimë e gjenocidit të Srebrenicës u ekspozuan në "Reporting House" në Prishtinë

Një orë dhe një palë syze të një viktime të gjenocidit të Srebrenicës u ekspozuan si artefakte në Shtëpinë e Gazetarëve (Reporting House), në ish-shtëpinë e ...

BIRN sjell në Prishtinë artefakte të viktimave të gjenocidit të Srebrenicës

Në Ditën ndërkombëtare të kujtimit të gjenocidit në Srebrenicë, nesër, më 11.07.2024, Rrjeti Ballkanik për Gazetari Hulumtuese (BIRN) do të shpalosë në Prishtinë artefakte të viktimave ...

Komisioni për Media viziton ‘Reporting House’, Ramadani: Na bëri të lundrojmë në ujërat e rrëmbyer të historisë sonë

Disa prej anëtarëve të Komisionit parlamentar për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal kanë vizituar ekspozitën “Reporting House” – (Shtëpia e Gazetarëve) në ...

DIREKT – Intervistë me Eliza Hoxhën

Sonte në emisionin #KallxoPërnime po transmetohet intervista me deputeten e Kuvendit të Kosovës, Eliza Hoxha e cila ishte fotografe në periudhën e para luftës në Kosovë.

Abdixhiku vizitoi ekspozitën “Reporting House”: Një ndër ekspozitat më domethënëse të pasluftës në Kosovë

Lumir Abdixhiku, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës vizitoi ekspozitën e “Reporting House”, ku janë duke u shfaqur xhirimet e ndryshme të arkivave të viteve ’90 dhe punimet e ...

Ballazhi në “Reporting House”: Kjo ekspozitë ka rëndësi për të gjithë, veçanërisht për qytetarët e Hanit të Elezit – FOTO

Kryetari i Komunës së Hanit të Elezit, Mehmet Ballazhi, ka vizituar të martën (25.06.2024) ekspozitën “Reporting House”.

Nis marshi i minatorëve në kujtim të grevës së vitit 1989

Me helmeta në kokë, minatorë të Trepçës kanë nisur marshin nga hoteli “Grand” në qendër të Prishtinës, deri te ekspozita Reporting House, [Shtëpia e Gazetarëve] ...