Postet nga: remusica

Koncerti i evropianëve të rinj mbylli edicionin e 22-të të Festivalit ‘ReMusica’

Koncerti i Orkestrës së të Rinjve të Bashkimit Evropian ka mbyllur mbrëmjen e së martës edicionin e 22-të të Festivalit Ndërkombëtar të Muzikës, "ReMusica”, ...

Nis edicioni i 22-të i Festivalit ‘ReMusica’

Edicioni i 22-të i Festivalit Ndërkombëtar të Muzikës, “ReMusica”, ka nisur mbrëmë në Pallatin e Rinisë në Prishtinë.

‘ReMusica 2023’ me mesazhe për kujdes të shëndetit mendor

Edicioni i 22-të i Festivalit Ndërkombëtar të Muzikës, “ReMusica” do të mbahet prej 3 deri më 23 maj 2023 në Prishtinë.

Sot nis Festivali ‘ReMusica’

Me moton “The Sound Of Change” nis sot në Prishtinë, edicioni i 21-të i Festivalit Ndërkombëtar të Muzikës, “ReMusica”.

Festivali ‘ReMusica’ mbylli edicionin e 20-të

Me koncertin e mbrëmshëm “The French Touch” nga Theo Fouchenneret dhe Pierre Fouchenneret, është mbyllur edicioni i 20-të i festivalit “ReMusica”.

Situata me COVID-19, festivali ‘ReMusica’ rikthehet me edicion hibrid

Festivali Ndërkombëtar i Prishtinë, “ReMusica” planifikon të mbajë edicionin e tij të 20-të nga 13 deri më 22 shtator 2021.

Dueti Visar Kuçi dhe Lirika Pula - Kasapolli performojnë sot në festivalin ‘ReMusica’

Koncerti i duos muzikore, Visar Kuçi në violinë dhe Lirika Pula- Kasapolli në piano, jepet sot në mbrëmje në kuadër të festivalit “ReMusica”.

Sopranoja Besa Llugiqi mban sot koncert në kuadër të festivalit ‘ReMusica’

Sopranoja Besa Llugiqi do të prezantohet sot në mbrëmje, në kuadër të edicionit të 19-të të festivalit “ReMusica’.