Postet nga: REL

REL shënon 70-vjetorin e raportimit të pavarur

Kur më 4 korrik të vitit 1950, Radio Evropa e Lirë iu drejtua për herë të parë audiencës prapa Perdes së Hekurt në Çekosllovakinë komuniste, njerëzit e dëgjuan ...

Avokati amerikan: Aktakuza ndaj Thaçit e Veselit nuk ka motiv politik

Drejtori ekzekutiv i Odës Ndërkombëtare të Avokatëve me seli në Londër, Mark Ellis, thotë se publikimi i aktakuzës kundër presidentit të Kosovës, ...

Tensionet përcaktojnë ritmin e proceseve politike në Kosovë

Verdikti përmes të cilit Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka vlerësuar se dekreti i presidentit Hashim Thaçi për ta mandatuar Avdullah Hotin nga Lidhja Demokratike e ...

Rifillimi i mësimit në Kosovë, sytë kah perëndimi

Disa vende evropiane kanë filluar rihapjen e shkollave pas lehtësimit të masave parandaluese kundër pandemisë së koronavirusit.

Pandemia pezullon projektet e reja kapitale

Të gjitha projektet e reja kapitale, të parapara në buxhetin e Kosovës për vitin 2020, janë pezulluar për shkak të pandemisë së coronavirusit.

Kosovarët nuk i regjistrojnë veturat për shkak të COVID-19

Mbi 50 mijë automjete nuk janë regjistruar gjatë kohës që kur Kosova po përballet me pandeminë e COVID-19 dhe kjo ka goditur rëndë kompanitë e sigurimeve, thonë zyrtarë ...

Konfirmohen rastet e para me coronavirus në kampin më të madh të refugjatëve në botë

Dy refugjatë Rohingya kanë rezultuar pozitiv në coronavirusin e ri, në kampin më të madh në botë për refugjatë në Bangladesh, thanë zyrtarët.

Do të kemi sezon turistik veror, premton BE-ja

Komisioni Europian tha se do të propozojë hapjen graduale të kufijve të BE-së, për t’i dhënë shtytje industrisë së turizmit, e cila është goditur rëndë nga ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!