Postet nga: refki piraj

Të dyshuarit për fajde kundërshtojnë aktakuzën dhe provat e Prokurorisë së Prizrenit

Në gjykimin për fajde, mbrojtja dhe të akuzuarit kanë kërkuar nga Gjykata e Prizrenit të hedhë aktakuzën dhe provat e Prokurorisë.

Nuk prezantojnë në seancë, Gjykata paralajmëron urdhër-arrest për sjellje për dy të dyshuarit për fajde

Gjykata Themelore e Prizrenit ka paralajmëruar se do të lëshojë urdhër –arrest për sjellje me detyrim ndaj dy të dyshuarve për fajde.

Dalin para Gjykatës dy të akuzuarit për fajde dhe ndihmë në fajde

Frok Gjugja dhe Anton Domgjoni janë ulur në bankën e të akuzuarve për t’u përballur me aktakuzën e Prokurorisë për veprën penale fajde, ...

Rrënimi i aneksit të 'ABI Çarshisë', deputetja e LVV-së dënohet me burgim

Gjykata e Prizrenit vendosi të martën që t’i shpallë fajtorë dhe t’i dënojë dy nga gjashtë zyrtarët e kësaj komune nën akuzat pë...

Mungon i dëmtuari, dështon gjykimi ndaj Dardan Hoxhës i akuzuar për falsifikim

 

Prizren, paraburgim për të dyshuarin që kërcënoi me sëpatë vëllanë dhe nënën

Gjykata e Prizrenit ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të pandehurit O.L., i cili dyshohet për veprat penale ...

(VIDEO) 27 vjet e gjashtë muaj burgim për vrasjen e trefishtë në Prizren

27 vite e gjysmë burgim u shqiptuan për Eshref dhe Ejup Shemollarin, babë e bir, të akuzuar në lidhje me vrasjen e trefishtë që 4 vjet më parë tronditi Prizrenin.

Sot gjykata vendos për vrasjen e trefishtë që tronditi Prizrenin

Sot në orën 13:30 shpallet vendimi i gjykatës në rastin e Eshref dhe Ejup Shemollarit, babë e bir, të akuzuar për vrasjen e trefishtë që 4 vjet më parë ...