Postet nga: referendumi

Pas referendumit, a do të ketë takim mes Kosovës dhe Serbisë në kuadër të dialogut?

Bashkimi Evropian nuk ka treguar se kur pritet të mbahet takimi i radhës mes Kosovës dhe Serbisë në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhë...

VIDEO: Njësitë Speciale me autoblinda vendosen në rrugën për Leposaviq

Forcat policore të Kosovës me mjete të blinduara janë vendosur në rrugën Mitrovicë- Leposaviq.

Protestë e serbëve në Mitrovicën Veriore kundër ndalimit të mbajtjes së referendumit të Serbisë në Kosovë

Dhjetëra qytetarë të komunitetit serb janë mbledhur në Mitrovicën Veriore dhe në shenjë proteste ndaj vendimit të institucioneve të Kosovës për të mos lejuar referendumin e ...

OSBE nuk mund të ndihmojë procesin e ‘referendumit’ të Serbisë në Kosovë

Misioni i OSBE-së në Kosovë përmes një postimi në ‘facebook’ ka njoftuar se në mungesë të pëlqimit të nevojshëm të të gjitha palëve  nuk e ka ...

Ragmi Mustafa fton shqiptarët e Preshevës, Medvegjës e Bujanocit të bojkotojnë referendumin

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Serbi, Ragmi Mustafa i ka ftuar shqiptarët e Preshevës, Medvegjës e Bujanocit të bojkotojnë votimet për ‘referendumin’ e ...

Lirohet zyrtari i Komisionit të Zgjedhjeve dhe dy shoferët e kamionëve nga Serbia

Dy shoferët e kamionëve nga Serbia të cilët dyshoheshin se po bartnin materiale për ‘referendumin’ që pritet të mbahet në Serbi si dhe koordinatori i Komisionit ...

Policia konfirmon se ka konfiskuar dy kamionë nga Serbia me materiale për 'referendumin'

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka ndaluar tri automjete, një veturë dhe dy kamionë me targa të Serbisënë në pikën e kalimit Kufitar Merdare që lidh ...

Serbia tenton futjen e materialit për referendumin e saj në Kosovë, konfiskohen kamionët

Policia e Kosovës ka ndaluar disa zyrtarë të Serbisë të cilët po tentonin të fusnin materialet për votimin e referendumit të së dielës në territorin e ...