Postet nga: referendumi i Serbisë

Hyseni për referendumin: Qyqarllëk i Kurtit dhe Osmanit, servilizëm i Abdixhikut

Ish-koordinatori i Kosovës për Dialog me Serbinë, Skender Hyseni ka kritikuar ashpër liderin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku pasi partiq e këtij të ...

VIDEO: Njësitë Speciale në gjendje gatishmërie në Mitrovicë

Forcat e njësive speciale të Policisë së Kosovës po qëndrojnë në gjendje gatishmërie Mitrovicë.

"Reflekton" Serbia, merr vendim - serbët e Kosovës votojnë në katër komuna në Serbi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Serbi ka vendosur që të përcaktojë katër komuna në Serbi, në të cilat mund të votojnë serbët e Kosovës atje, pë...

Sveçla: Ju siguroj se do të kujdesemi që të garantojmë mbrojtjen e rendit kushtetues

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se si ministër siguron qytetarët e vendit se do të kujdeset maksimalisht për të garantuar ...

Ish presidenti i Shqipërisë: Deputetët e Kosovës me miratimin e rezolutës po ruajnë paqen dhe stabilitetin në rajon

Ish presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, ka thënë se deputetët e Kuvendit të Kosovës që miratuan sot rezolutën kundër mbajtës së referendumit të ...

Osmani: Mirëpres konsensusin e partive në Kuvend kundër referendumit të Serbisë

Presidentja Vjosa Osmani e ka mirëpritur konsensusin e partive politike në Kuvendin e Kosovës, të cilat kanë miratuar rezolutën kundër mbajtjes së referendumit të Serbisë, në ...

Gërvalla: Kjo Qeveri nuk do të shkelë Kushtetutën, as me kërkesën e miqve më të ngushtë

Ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla ka thënë se Qeveria e Kosovës nuk do të shkelë kurrë Kushtetutën, edhe nëse kjo kërkohet nga miqtë më ...

Dardan Molliqaj i bën thirrje opozitës që të mos marrë pjesë nesër në seancën e jashtëzakonshme

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka konsideruar se qëllimet e Qeverisë së Kosovës nuk janë aspiratat e qytetarëve të vendit dhe se koncensusi politik, sipas tij, i ...