Postet nga: reduktimet

Punime për siguri të sistemit, KEDS tregon ku do të ketë ndërprerje të rrymës nesër

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) ka njoftuar se të hënën do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa lokacione për ...

Reduktime të ujit të pijshëm në rajonin e Mitrovicës, ky është orari

Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Mitrovica" ka njoftuar se do të aplikojë reduktime të ujit të pijshëm për konsumatorët e rajonit të Mitrovicës.

Turbullira për shkak të reshjeve të shiut, reduktime të ujit të pijshëm në disa qytete

Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Prishtina" ka njoftuar se për shkak të turbullirave në kanalin Ibër- Lepenc, pas reshejeve të shiut, do të ketë reduktime të ujit ...

Reshjet e dendura shkaktojnë turbullirë, në Fushë-Kosovë dhe dy lagje të Prishtinës do të ketë reduktime të ujit të pijshëm

Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Prishtina" ka bërë të ditur se për shkak të turbullirës së shkaktuar nga reshjet e shiut në kanalin e Ibrit do ...

Punime në rrjet, KEDS tregon për vendet ku nesër do të ndalet rryma

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) njofton se nesër do të kryhen punime për siguri të sistemit energjetik dhe si rezultat në disa lokalitete ...

KEK njofton sa është sasia e energjisë elektrike e siguruar nga bashkëpunimi me Shqipërinë

Korporata Energjetike të Kosovës (KEK) ka thënë se bashkëpunimi me Korporatën Elektroenergjitike të Shqipërisë (KESH) në përballimin e krizës energjetike po vazhdon me ...

Hoti: Reduktimet e rrymës po na kthejnë në kohën e pasluftës

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar pas paralajmërimeve për reduktimet e energjisë elektrike që janë paralajmëruar nga KEDS-i.

Dhoma e Tregtisë kërkon të mos ketë reduktime të rrymës për bizneset

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë në Kosovë ka kërkuar që Kompania për distribuimin e energjisë në Kosovë - KEDS, të furnizojë 24 orë me rrymë bizneset.