Postet nga: reciprociteti ndaj Serbisë

Heqja e reciprocitetit, MCC rifillon zbatimin e projekteve për Kosovën

Korporata e Sfidave të Mileniumit të Qeverisë së SHBA-së (MCC) përmes një deklarate, ka mirëpritur heqjen e reciprocitetit nga Kosova për produktet e Serbisë.

Vendimi i Qeverisë zvogëlon numrin e kamionëve që vijnë nga Serbia në Kosovë - VIDEO

Numri i kamionëve të cilët kalojnë në pikën kufitare në Merdarë është zvogëluar dukshëm që nga dita kur qeveria në detyrë e Albin Kurtit ka ...

Reciprocitet akuzash brenda Kosovës për reciprocitetin ndaj Serbisë

Tema e reciprocitetit ndaj produkteve që importohen nga Serbia është riaktualizuar sërish në Kosovë, pas vendimit të fundit të Qeverisë në detyrë me masa shtesë për zbatimin gradual ...

Vendimi i plotë për masat ndaj reciprocitetit me Serbinë

Qeveria në detyrë e Kosovës mbrëmë ka marrë masa shtesë për zbatimin gradual të reciprocitetit ndaj Serbisë.

Haradinaj: Fatkeqësisht, tarifa i takon të kaluarës

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se tarifa 100 për qind tash i takon të kaluarës dhe se për ta kthyer atë vendim duhet të ...

Ambasada franceze mirëpret vendimin e Kurtit: Nuk është koha për manovrim politik

Ambasada e Francës në Kosovë, ka mirëpritur vendimin e Qeverisë Kurti për heqjen e tarifës ndaj produkteve nga Serbia dhe Bosnjë Hercegovina.

Kurti: Reciprocitet, sepse barazi

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti pas fillimit të zbatimit të reciprocitetit të ka thënë se qytetarët e Kosovës e meritojnë të trajtohen drejtë dhe të barabartë.

Thaçi komenton paralajmërimin e Kurtit për reciprocitet me Serbinë

Presidenti i vendit Hashim Thaçi e ka cilësuar si iniciativë të mirëseardhur kërkesën e SHBA-së që Serbia duhet ta ndalë fushatën për të...