Postet nga: Recep Tayyip Erdogan

Turqia hakmerret për vrasjen e 4 ushtarëve të saj, vret ‘30-35 ushtarë sirianë’

Turqia vrau dhjetëra trupa të Qeverisë siriane, pasi katër ushtarë të saj u vranë nga granatimet në veriperëndim të Sirisë, tha presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan.

Macron: Erdogan nuk e mbajti fjalën për konfliktin në Libi

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka akuzuar të mërkurën homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan se ka dështuar “në mbajtjen e fjalës” për t’i ...

Erdogan kërkon ndihmën e Evropës për t’i dhënë fund konfliktit në Libi

 

Trump e Erdogan diskutojnë për Iranin, Sirinë dhe Libinë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe homologu i tij turk, Recep Tayyip Erdogan, diskutuan për Iranin, Sirinë dhe Libinë gjatë një bisede telefonike.

Putin mbërrin në Stamboll për inaugurimin e gazjellësit Rrjedha Turke

 

Erdogan kërcënon ShBA me mbylljen e bazave të saja ushtarake në Turqi

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan ka konfirmuar sot se vendi i tij mund të mbyllë bazën e Forcave Ajrore të ShBA-së nëse kjo e fundit vendos sanksione ...

Ish-kryeministri turk formon parti për ta sfiduar Erdoganin

Ish-kryeministri turk, Ahmet Davutoglu ka themeluar një parti të re politike të enjten, hap që tregon sfidimin e partisë në pushtet të presidentit, Recep Tayyip Erdogan.

Erdogan: Turp ndarja e Çmimit Nobel për Handke

Erdogan: Turp ndarja e Çmimit Nobel për Handke