Postet nga: Real Sociedad

Adnan Januzaj shënon gol në fitoren e Sociedadit

Real Sociedadi ka shënuar fitore me rezultat 0-2 ndaj Osasunës në kuadër të xhiros së 13-të në La Liga.

Real Sociedadi me një lojtar më pak e mposht Mallorcan

Real Sociedadi ka shënuar fitore dramatike ndaj Mallorcas, ndeshje e vlefshme për xhiron e nëntë në La Liga.

Sociedadi fiton ndaj Granadës dhe e merr kreun e tabelës në La Liga (VIDEO)

Real Sociadadi ka vazhduar me fitore duke e mposhtur Grandën me rezultat 2-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e nëntë në La Liga.

Sociedadi lider i La Ligas pas fitores ndaj Celta Vigos (VIDEO)

Real Sociedadi ka shënuar fitore të thellë ndaj Celta Vigos, me rezultat 1-4, në kuadër të xhiros së tetë në La Liga.

Napoli mposht Real Sociedadin në shtëpi (VIDEO)

Napoli ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Real Sociedadit, ndeshje e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Europës.

Valencia fiton me vështirë ndaj Real Sociedadit (VIDEO)

Valencia ka shënuar fitore minimale ndaj Real Sociedadit, ndeshje e vlefshme për xhiron e katërt në La Liga.

Adnan Januzaj shënon gol në fitoren e Sociedadit ndaj Elches (VIDEO)

Real Sociedadi ka shënuar fitore me rezultat 0-3, në kuadër të xhiros së tretë në La Liga.

Real Madrid eliminohet nga Kupa e Mbretit në një ndeshje dramatike (VIDEO)

Real Madrid është eliminuar nga Kupa e Mbretit, pas humbjes nga Real Sociedadi me rezultat 4-3.