Postet nga: real madrid

Juventus e konsideron transferimin e Jamesit

Bayern Munich ka njoftuar se nuk e ka ndërmend t’i paguaj 40 milionë euro për transferimin e James Rodriguez, pasi do ta liroj kolumbianin nga huazimi dy vjeç...

Real Madrid dëshiron Mbappen ose Neymarin  

Real Madridi është duke kaluar në një formë të dobët në këtë sezon, pas largimit të Cristiano Ronaldos në drejtim të Juventusit në afatin kalimtar të verës ...

Reali vazhdon me fitore (Foto)

Real Madridi ka shënuar një fitore të lehtë ndaj Celta Vigos, me rezultat 4-2, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e 12-të të La Ligas.

Real Madrid bën gati 80 milionë euro për mbrojtësin e Interit

Problemet me fazën e mbrojtjes në këtë sezon të Realit e kanë alarmuar Presidentin Floretino Perez, për të reaguar në këtë repart.

Isco: Më mungon Bale apo Carvajal, nuk qajmë për dikë që nuk donte të ishte këtu

Mesfushori i Real Madridit, Isco Alarcon ka folur për media në konferencën e organizuar para ndeshjes së nesërme që luhet ndërmjet Real Madridit dhe Plezenit, në ...

Marcelo dëshiron transferimin në Juventus, e ndjen veten ‘bianconer’

Sot dita e hënë për klubin e Juventusit dhe Real Madridit, ka qenë e nxehtë. Krejt kjo pasi gazeta e njohur italiane “TuttoSport”, ka dal me një artikull ...

El Clasico pas 11 viteve, pa Messin e Ronaldon

Data 28 tetor në këtë vit do të jetë e veçantë, pasi përballja më e madhe në futboll do të luhet prej orës 16:45 ndërmjet Barcelonës ...

Hazard flet për kalimin e mundshëm në Real Madrid

Sulmuesi belg Eden Hazard ka folur edhe njëherë për të ardhmen e tij Chelsea pas raportimeve se i njëjti mund të transferohet në Spanjë.