Postet nga: real madrid

Champions League rikthehet të premten

Gara më prestigjoze e futbollit evropian Uefa Champions League rikthehet të premten me 7 gusht me dy superndeshje.

Zidane lë jashtë Balen për ndeshjen ndaj Man-Cityt

Lojtari i Uellsit, Gareth Bale ka mbetur jashtë skuadrës së Real Madrid për 16-tat e finales, në  Champions League kundër anglezëve të Manchester Cityt, të premten.

Sulmuesi i Real Madridit infektohet me coronavirus

Sulmuesi i Real Madridit, Mariano Diaz është infektuar me coronavirus.

Reali 8 tituj më shumë se Barcelona

Real Madridi është shpallur kampion i La Ligas për sezonin 2019/2020, pas fitores me rezultat 3-1, ndaj Villarrealit një xhiro para përfundimit të kampionatit.

Futbollistët e Realit e festojnë titullin e kampionit (VIDEO)

Real Madridi pas fitores ndaj Villarrealit është shpallur kampion i La Ligas për sezonin 2019/2020, një xhiro pa përfunduar kampionati.

Real Madrid fiton ndaj Villarrealit dhe shpallet kampion në La Liga

Real Madridi edhe zyrtarisht është kampion i La Ligas për sezonin 2019/2020, pas fitores me rezultat 2-1, ndaj Villarrealit.

Reali po e mposht Villarrealin me golin e Benzemas (VIDEO)

Real Madrid është afër që të shpallet kampion për sezonin 2019/2020, pasi është duke fituar ndaj Villarrealit me rezultat 1-0.

Real Madrid – Villarreal, publikohen formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Real Madrid – Villarreal, ndeshje e vlefshme për xhiron e 37-të në La Liga.