Postet nga: rasti

Nagavci: Kam aktivizuar Inspektoratin e Arsimit për rastin në Pejë, por raporti ka qenë i mangët

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci në ‘Kallxo Përnime’ ka folur për rastin e fundit në Pejë, ku u raportua se disa nxë...

Policia jep detaje për vdekjen e të miturit nga Vushtrria

Dje një 12-vjeçar është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij në fshatin Bequk të Vushtrrisë. Policia ka dhënë detaje sot duke treguar se viktimën ...

Gjykata e Apelit e kthen në rigjykim rastin e Telekomit dhe “Z-Mobile”

Gjykata e Apelit ka kthyer në pikën zero rastin mes Ndërmarrjes Publike Qendrore “Telekomi i Kosovës” dhe kompanisë Dardafon (Z-Mobile).

Prokuroria nis hetime për vdekjen e 23-vjeçares nga Drenasi

Prokuroria e Prishtinës, sot ka nisur hetime për rastin e vdekjes së 23-vjeçares nga Drenasi, për të cilën ka reaguar Qendra Klinika Universitare e Kosovë...

Rozafë Koliqi fiton betejën me UP-në

Pas katër vitesh beteje ligjore me Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”, Rozafa Koliqi ka arritur ta fitojë në shkallë të parë padinë që kishte bërë pasi ishte ...

Shpërthimi në Gërdec, SPAK kërkon rihapjen e gjykimit për Mediun

Në Shqipëri, Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) njoftoi sot se ka kërkuar rihapjen e procesit gjyqësor ndaj ish Ministrit të ...

Gjykimi i Donjeta Pajazitaj, Kryeplaku i fshatit Strellc : "Kam qenë në presion dje në gjykatë"

Në Gjykatën Themelore të Ferizajt, ku po zhvillohet gjykimi lidhur me vrasjen e Donjeta Pajazitajt, dje është arrestuar Haki Pajazitaj.

Mosmarrëveshje etnike, përgjime sekrete në çështjen “Monstra” në Maqedoninë e Veriut

Gjyqi polemik i gjashtë shqiptarëve etnikë për vrasjet e pesë burrave maqedonas në 2012 pritej të hidhte dritë të re mbi çështjen e tmerrshme, por ndërsa vendimi pë...