Postet nga: rasti "pronto"

Shfajësimi për ‘Pronto’, VV thotë se kjo është dëshmi se gjykatat janë të kapura

Sot, Gjykata Themelore në Prishtinë shpalli aktgjykim lirues ndaj rastit të njohur si “Afera Pronto”.

Haxhiu: Aktgjykimi i sotëm për Pronton është vula e shtetit të kapur

Deputetja nga radhët  e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka deklaruar se aktgjykimi lirues për të akuzuarit e aferës "Pronto" është goditje e rëndë pë...

Analisti politik komenton lirimin e të akuzuarve në rastin ‘Pronto’ dhe vonesat për qeverinë e re

Njohësi i zhvillimeve politike në Kosovë, Blerim Vela e ka kritikuar mosarritjen e një marrëveshjeje për bashkëqeverisje ndërmjet LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje, në ...

Adem Grabovci dhe të tjerët para Gjykatës për rastin 'Pronto'

Të akuzuarit e rastit ‘Pronto’ edhe sot pritet të ballafaqohen me aktakuzën e Prokurorisë Speciale në Gjykatën e Prishtinës.

A do ta shkarkojë Veseli këshilltarin e tij

Sot, kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli mori vendim që të gjithë zyrtarët e partisë që kanë aktakuza të lirohen nga detyra zyrtare dhe funksionet brenda ...

Vendimi i Apelit - Adem Grabovci dhe të tjerët do të gjykohen për rastin ‘Pronto’

Gjykata e Apelit ka refuzuar kërkesën e avokatëve për hudhje të aktakuzës në rastin e njohur si “Pronto”.

Avokatët në rastin ‘Pronto’ thonë se aktakuza u ngrit si rezultat i presionit mediatik

Adem Grabovci së bashku me njëmbëdhjetë të akuzuarit e tjerë të aferës së përgjimeve ‘Pronto’, sot përballë Gjykatës e kundërshtuan aktakuzën e ...

Nesër nis gjykimi i të akuzuarve të rastit ‘Pronto’

Adem Grabovci dhe të akuzuarit e tjerë të aferës së përgjimeve ‘Pronto’ nesër pritet të dalin para gjyqit për t’u përgjigjur rreth akuzave që ...