Postet nga: rasti "pronto"

Adem Grabovci komenton kërcënimet ndaj Drita Hajdarit

Ish- shefi i deputetëve të PDK-së, Adem Grabovci që së fundi u shpall i pafajshëm nga Gjykata Themelore e Prishtinës në rastin ‘Pronto’ ka reaguar ndaj kë...

Albulena Haxhiu i del në mbrojtje prokurores Drita Hajdari

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidataja e propozuar nga Albin Kurti për Ministre të Drejtësisë, Albulena Haxhiu i ka dalë në mbrojtje prokurores Drita Hajdari, e ...

Hajdari: Ka më shumë përgjime në ‘Pronto’ se sa ato që janë publikuar, mund të ketë edhe biznesmenë

Prokurorja speciale Drita Hajdari në emisionin Drejtësia në Kosovë ka rrëfyer për ballafaqimin e saj me rastin Pronto, ku para disa ditësh Gjykata Themelore në Prishtinë ...

VIDEO - Prokurorja e 'Prontos' tregon pse Kadri Veseli e Hashim Thaçi nuk ishin pjesë e aktakuzës

 

Prokurorja Hajdari: Ministrat e ish-ministrat në rastin 'Pronto' janë 'peshq të mëdhenj'

 

Drita Hajdari komenton deklaratën e Aleksandër Lumezit që rasti “Pronto” nuk ka prova

 

Prokurorja Drita Hajdari: Pas lirimit të të akuzuarve të 'Prontos' pata linçime nga shërbëtorët e këtij klani

 

Shfajësimi për ‘Pronto’, VV thotë se kjo është dëshmi se gjykatat janë të kapura

Sot, Gjykata Themelore në Prishtinë shpalli aktgjykim lirues ndaj rastit të njohur si “Afera Pronto”.