Postet nga: Rasti Ivanoviq

Vrasja e Oliver Ivanoviqit, ende nuk ka urdhër-arrest ndërkombëtar për Milan Radojiçiqin

Nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radoiçiq, po kërkohet vetëm nga Policia e Kosovës.

Mbrojtja e të dyshuarëve për ‘rastin Ivanoviq’ paralajmërojnë ankesë - VIDEO

Mbrojtësit e tre të dyshuarve për vrasjen e Ivanoviqit, kanë paralajmëruar se do e kundërshtojnë vendimin e Gjykatës Themelore të Prishtinës e cila ua ...

Paraburgim për të arrestuarit lidhur me vrasjen e Ivanoviqit

Gjykata Themelore e Prishtinës, ua ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh tre të arrestuarve lidhur me vrasjen e Oliver Ivanoviqit.

Sylë Hoxha: Gjykata ka mjaftë dëshmi për caktimin e paraburgimit ndaj të arrestuarve për rastin Ivanoviq

Prokurori special Sylë Hoxha, ka deklaruar se pret nga Gjykata që ta aprovojë kërkesën e tij për caktimin e masës së paraburgimit për tre të ...

Gjykata e mbyll seancën për caktimin e masës së sigurisë ndaj tre të arrestuarve për rastin Ivanoviq

Rrjetit Ballkanik të Gazetarisë Hulumtuese – BIRN, nuk i është lejuar të monitorojë seancën për shqyrtimin e kërkesës për caktimin e masës së sigurisë ndaj ...

Të dyshuarit për vrasjen e Ivanoviqit, sot para gjyqit

Të arrestuarit të dyshuar për vrasjen e Oliver Ivanoviqit, pritet të dalin sot para Gjykatës Themelore në Prishtinë për shqyrtimin e kërkesës së prokurorit special ...

Prokurori Hoxha: Arrestimet për rastin Ivanoviq, nuk ndërlidhen me taksën ndaj Serbisë

Prokurori i Prokurorisë Speciale, Sylë Hoxha tha se aksioni policor për arrestimin e të dyshuarve për vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviq dhe nuk kanë të bëjnë ...

Serbët nuk i përgjigjen alarmit në Veri

Në mëngjesin e sotëm janë arrestuar në Veri të Mitrovicës, katër të dyshuar për vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviç me urdhër të Prokurorisë ...