Postet nga: rasti dehari

Thaçi: Kurti dhe grupi i tij po e heshtin rastin Deharin

Presidenti Hashim Thaçi në një intervistë dhënë për TV Dukagjinin ka përmendur rastin e vdekjes së aktivistit Astrit Dehari, duke deklaruar se Kurti dhe grupi i ...

Kush është prokurori të cilit iu besua hetimi i rastit Dehari!

Misteri i vdekjes së Astrit Deharit tashmë është në duart e Prokurorisë Speciale të Kosovës.

Reagimi i Tomë Gashit për vendimin e Prokurorisë për rastin Dehari

Avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi, përmes një postimi në Facebook ka reaguar për vendimin e Prokurorisë së Shtetit që rasti i Astrit Deharit, nga Prokuroria në Prizren ...

Rasti Dehari kalon në Prokurorinë Speciale

Rasti i aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, nga Prokuroria Themelore në Prizren, ka kaluar në Prokurorisë Speciale.

Komenti i mjekut ligjor që bëri raportin e vdekjes së Astrit Deharit

Më 18 nëntor të vitit 2016, Raporti i Institutit të Mjekësisë rreth shkaqeve të vdekjes së Astrit Deharit kishte konstatuar se ai ka bërë vetëvrasje.

(Dokument) Dëshmitari i vdekur në rastin Dehari i ndërroi deklaratat

Raport për rrethanat e vdekjes së Astrit Deharit më 5 nëntor të vitit 2016, përveç tre mjekëve ligjor në Kosovë, Flamur Blakaj, Naim Haliti dhe Musa Gashi, kishin ...

Lumezi: U keqinterpretua deklarata për ndihmë nga SHBA-ja për rastin Dehari

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka sqaruar deklaratën e dhënë të enjten se do të kërkojë ndihmë nga SHBA-ja lidhur me rastin Dehari.

Mjeku ligjor që mendonte ndryshe për vdekjen e Astrit Deharit denoncon frikësimin nga ministrja e PDK-së

Eksperti mjekoligjor, Besim Latifaj, i cili duke ardhur nga Londra kishte tentuar të japë kontributin e tij në rastin Dehari, përmes një postimi në Facebook, është deklaruar duke treguar ...