Postet nga: rasti dehari

PDK propozon themelimin e Komisionit Hetimor për djegien e objektit të IML-së

Kryetari i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri ka njoftuar se do të propozojnë themelimin e komisionit hetimor parlamentar për djegien e objektit të Institutit të Mjekësisë Ligjore.

Tomë Gashi: Disa prej shokëve më të afërt të Astrit Deharit janë në pozitat më të larta shtetërore

Po bëhen 7 vjet prej kur aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, ishte gjetur pa shenja jete në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, e që nga ajo ...

Rasti Dehari, shfuqizohet vendimi i Ministrisë së Drejtësisë për kryeinspektorin Ylber Topalli

Këshilli i Pavarur Mbikëqyrës për Shërbimin Civil ka marrë vendim për ish – kryeinspektorin e Shërbimit Korrektues të Kosovës, Ylber Topalli, i cili ...

Hoxha: Rasti Dehari është përdorur politikisht

Në raportin e Departamentit amerikan të Shtetit lidhur me sistemin e drejtësisë në Kosovë është përmendur edhe rasti i Astrit Deharit, aktivistit të LVV-së, i cili ishte gjetur ...

Rasti ‘Dehari’, shkarkohet kryeinspektori Ylber Topalli

Ministria e Drejtësisë ka njoftuar se është shkarkuar kryeinspektori i Inspektoratit të Ministrisë së Drejtësisë, Ylber Topalli.

Burim Buleshkaj dhe Destan Zogaj largohen nga puna në Shërbimin Korrektues, shkak rasti Dehari

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se ka larguar nga puna ish-ushtruesin e detyrës së drejtorit të Departamentit për Operativë, Siguri dhe Transport të të burgosurve, ...

Tomë Gashi kërkon që të marrë pjesë në intervistimin e Haki Abazit në prokurori

Avokati Tomë Gashi, si avokat i familjes Dehari, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka bërë të ditur që ka kërkuar nga Prokuroria Speciale, që të marrë ...

Zhdukja e mostrave në rastin Dehari, Haki Abazi fton Prokurorinë të intervistojë kryeministrin Kurti

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haki Abazi përmes një konference për media ka thënë se duhet t’i kërkoni video incizimet për zhdukjen e ...