Postet nga: Rasti "Brezovica"

Radojiçiq ishte futur në "Stop listë" nga prokurori i Ferizajt, Rasim Maloku

Millan Radojiçiq u ka ikur policëve të Kosovës në pikën kufitare të Bërnjakut në kohën kur ai kishte tentuar të futej në Kosovë.

Një muaj paraburgim për 3 të arrestuarit në operacionin e djeshëm për rastin “Brezovica”

Gjykata e Ferizajt ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji ndaj tre të ndaluarve dje për rastin “Brezovica”:

Ish-sekretari i Ministrisë së Mjedisit dyshohet se lëshoi leje mjedisore dhe mori ryshfet

Ish-sekretari i Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Arben Çitaku, është arrestuar gjatë ditës së sotme nën dyshimin se ka kryer veprat penale - keqpërdorim të ...

Dosja “Brezovica”, janë bllokuar afër 6 milionë euro të të pandehurve dhe familjarëve të tyre

Rasti i hetimit të ndërtimeve ilegale në Brezovicë po vazhdon ndërsa gjatë ditës së sotme është zhvilluar edhe një aksion tjetër ku pati të arrestuar dhe ...

VIDEO: Seanca ndaj të dyshuarve të rastit “Brezovica”, flasin avokatët

Avokatët e dy prej të arrestuarve në rastin tashmë të njohur si “Brezovica” kanë folur për KALLXO.com në lidhje me rrjedhën e seancës gjyqësore.

Dosja e Prokurorisë “Brezovica”: Arma e rrallë që iu sekuestrua ish-kryetarit të Shtërpcës

Një pistoletë e tipit "Cërvena Zastava", dy karikatorë, 247 fishekë të kalibrit 9 mm, dhe një armë e cilësuar në dosjen e Prokurorisë si "armë shigjetë", janë sekuestruar nga policia ...

Dosja e Prokurorisë për rastin "Brezovica": Ish-kryetari i Shtërpcës dyshohet se pranoi para dhe dhurata në vlerë 1 milion e 318 mijë euro

KALLXO ka siguruar dosjen e hetimit lidhur me rastin  e njohur si “Brezovica” ndaj 10 të arrestuarve në aksionin e djeshëm të Prokurorisë së Ferizajt, ndër ta edhe ish-kryetarin ...