Postet nga: Rasti "Brezovica"

Dosja e Prokurorisë - Cili ishte roli i ish-zyrtarëve të Ministrisë së Mjedisit në ndërtimet në Brezovicë?

Tetë persona janë arrestuar, tre nga ta ish-zyrtarë të Ministrisë së Mjedisit dhe të tjerët pronarë të kompanive ndërtuese nën dyshimin se kanë kryer disa vepra penale ...

Të arrestuarit e djeshëm për rastin 'Brezovica' sot do të dalin para gjykatës

Tetë të arrestuarit për rastin “Brezovica” do të dalin gjatë ditës së sotme para gjykatës, pasi prokurori i rastit Rasim Maloku ka kërkuar masën e ...

Prokuroria e Ferizajt jep detaje për aksionin në Brezovicë

Prokuroria e Ferizajt ka njoftuar se sot në aksionin “Brezovica 3” janë kontrolluar dhe bastisur 12 lokacione dhe janë arrestuar tetë persona.

Dosja Brezovica: Policia i troket në derë asamblistit të Vetëvendosjes

Asamblisti i Vetëvendosjes në komunën e Prishtinës Berat Lahu është duke u kërkuar nga policia lidhur me rastin e njohur si “Brezovica”.

Ish-zyrtarë të Ministrisë së Mjedisit e pronarë të kompanive të arrestuar sot në rastin “Brezovica”

Gjatë orëve të hershme të mëngjesit të sotëm, ka vazhduar për të tretën herë aksioni kundër të dyshuarve nën dyshimin për lë...

Radojiçiq ishte futur në "Stop listë" nga prokurori i Ferizajt, Rasim Maloku

Millan Radojiçiq u ka ikur policëve të Kosovës në pikën kufitare të Bërnjakut në kohën kur ai kishte tentuar të futej në Kosovë.

Një muaj paraburgim për 3 të arrestuarit në operacionin e djeshëm për rastin “Brezovica”

Gjykata e Ferizajt ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji ndaj tre të ndaluarve dje për rastin “Brezovica”:

Ish-sekretari i Ministrisë së Mjedisit dyshohet se lëshoi leje mjedisore dhe mori ryshfet

Ish-sekretari i Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Arben Çitaku, është arrestuar gjatë ditës së sotme nën dyshimin se ka kryer veprat penale - keqpërdorim të ...