Postet nga: Rasti "Brezovica"

Rasti 'Brezovica', arrestohet ish-sekretari i Ministrisë së Infrastrukturës

Ish-sekretari i Ministrisë së Infrastrukturës, Xhelil Bekteshi dhe tre persona të tjerë janë ndaluar për 48 orë nga Prokuroria Themelore në Ferizaj, si të dyshuar për marrje dhe ...

Asamblistit të LVV-së i përmenden raportimet për përfshirjen në rastin 'Brezovica', ai i quan shpifje

Në Kuvendin Komunal të Prishtinës para disa minutash ka pasur një diskutim mes asamblistit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Leutrim Retkoceri dhe asamblistit të Lëvizjes Vetë...

Rasti 'Brezovica', prokurori ndërpret marrjen në pyetje të Arben Çitakut

Prokuroria e Ferizajt e ka ndërprerë marrjen në pyetje të Arben Çitakut pasi sipas prokurorisë gjatë marrjes në pyetje të Çitakut në vend të tij është përgjigje mbrojtë...

Lirohet nga paraburgimi edhe kryeinspektori i Ministrisë së Mjedisit, i dyshuar në rastin “Brezovica”

Edhe një i dyshuar tjetër për rastin “Brezovica” është liruar nga paraburgimi.

Lirohet nga paraburgimi Ismet Asllani, i dyshuar në rastin "Brezovica"

Është liruar nga paraburgimi Ismet Asllani, i ndaluar më 6 janar të këtij viti nga Policia e Kosovës në rastin “Brezovica”.

Për çka po dyshohen dy të arrestuarit e djeshëm në rastin 'Brezovica'

Dy persona janë arrestuar gjatë ditës së djeshme në vazhdën e aksioneve për rastin e njohur tashmë për publikun si “Brezovica”.

Mbyllet objekti i strukturave paralele në Shtërpcë - Pamje

Përfundoi aksioni i sotëm në Komunën e Shtërpcës. Objekti i fundit i cili u kontrollua nga Policia ishte objekti i komunës së strukturave paralele ...

Prokuroria: Sabit Geci i dha 10 mijë euro mito për Arben Çitakun 

Sabit Geci, dyshohet se ka dhënë 10 mijë euro ryshfet për marrjen e një leje mjedisore në Ministrin e Ambientit, sipas dosjes së Prokurorisë së Ferizajt.