Postet nga: Rasti "Brezovica"

Ku janë hetimet për rastet e korrupsionit në Ferizaj, flet kryeprokurori Jashari

Në një intervistë ekskluzive në “Kallxo Përnime”, kryeprokurori i Ferizajt, Shukri Jashari, ka folur për rastet e korrupsionit në rajonin e Ferizajt dhe hetimi i tyre nga prokuroria ...

LIVE - Intervistë me kryeprokurorin e Ferizajt, Shukri Jashari

Në emisionin e sontëm “Kallxo Përnime” do të transmetohet intervista ekskluzive me Shukri Jasharin, Kryeprokuror i Prokurorisë në Ferizaj.

Rasti 'Brezovica' - Gjykata vendos për ish-sekretarin e Ministrisë së Infrastrukturës, i dyshuar për marrje ryshfeti

Gjykata e Ferizajt ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaj ndaj ish-sekretarit të Ministrisë së Infrastrukturës, Xhelil Bekteshi dhe një personit me inicialet Xh.Sh, të dyshuar ...

Dosja e Prokurorisë: Personi i licencuar për hartimin e raportit të VNM-së, pranoi ryshfet

Një hetim disa mujor i Prokurorisë Themelore në Ferizaj – Departamentit për Krime të Rëna rezultoi me ndalimin edhe të katër personave të tjerë të enjten në rastin ...

Dosja e Prokurorisë: Sekretari i Ministrisë së Infrastrukturës mori ryshfet 8 mijë euro

Një hetim disa mujor ka rezultuar i suksesshëm për Prokurorinë Themelore të Ferizajt, Departamentin për Krime të Rënda. Gjatë së enjtes, ky organ i hetuesisë ka ...

Rasti 'Brezovica', arrestohet ish-sekretari i Ministrisë së Infrastrukturës

Ish-sekretari i Ministrisë së Infrastrukturës, Xhelil Bekteshi dhe tre persona të tjerë janë ndaluar për 48 orë nga Prokuroria Themelore në Ferizaj, si të dyshuar për marrje dhe ...

Asamblistit të LVV-së i përmenden raportimet për përfshirjen në rastin 'Brezovica', ai i quan shpifje

Në Kuvendin Komunal të Prishtinës para disa minutash ka pasur një diskutim mes asamblistit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Leutrim Retkoceri dhe asamblistit të Lëvizjes Vetë...

Rasti 'Brezovica', prokurori ndërpret marrjen në pyetje të Arben Çitakut

Prokuroria e Ferizajt e ka ndërprerë marrjen në pyetje të Arben Çitakut pasi sipas prokurorisë gjatë marrjes në pyetje të Çitakut në vend të tij është përgjigje mbrojtë...