Postet nga: Rasti "Brezovica"

Dosja e prokurorisë: Sekuestrohen përkohësisht 100 objekte të ndërtuara në zonën e Brezovicës

Prokuroria Themelore në Ferizaj nëpërmjet një komunikate për media, ka njoftuar se ka sekuestruar rreth 100 objekte të ndërtuara pa leje në zonën e Brezovicës.

Rasti “Brezovica”, arrestohet edhe biznesmeni Bajram Gashani

Në lidhje me hetimet për rastin “Brezovica”, Policia e Kosovës të mërkurën rreth orës 15:00 ka arrestuar Bajram Gashanin, pronar i një biznesi të madh.

Caktohet masa e paraburgimit ndaj shtatë të dyshuarve për rastin 'Brezovica'

Gjykata Themelor e Ferizajt ju ka caktuar masën e paraburgimit prej 1 muaji shtatë të dyshuarve: Berat Lahu, Shukri Shabani, Gani Berisha, Sami Sinani, Labinot Vitia, Gëzim Sinani dhe ...

Të arrestuarit për fajde në rastin 'Brezovica' në foto me disa politikanë kosovarë (FOTO)

KALLXO.com dje ka raportuar se si vëllezërit Gëzim dhe Salih Sinani, të arrestuarit e dyshuar për veprën penale të fajdeve, në një aheng në ...

Kërkohet paraburgim për ish-drejtorin e departamentit të pellgjeve ujore në MMPH, Gani Berisha

Nga 30 ditë paraburgim ka kërkuar Prokuroria Themelore e Ferizajt për të arrestuarit e ditës së djeshme në rastin e njohur si ‘Brezovica’.

Arrestohet Asamblisti i Vetëvendosjes në Prishtinë

Berat Lahu, asamblisti i Vetëvendosjes në komunën e Prishtinës është arrestuar nmga Policia e Kosovës, merr vesh KALLXO.com.

Kërkohet paraburgim edhe për një të dyshuar në rastin ‘Brezovica’

Prokuroria Themelore në Ferizaj po vazhdon hetimet në rastin “Brezovica” dhe në lidhje për këtë rast sot ka kërkuar paraburgimin edhe për një person.

Rasti 'Brezovica', prokuroria me aksion për identifikimin e objekteve ilegale