Postet nga: Rasti "Brezovica"

Aksioni në rastin 'Brezovica', 15 të arrestuarit dyshohen për fajde, shmangie tatimore dhe detyrim

Kliko këtu, bashkohu në grupin e KALLXO në Viber dhe informohu në kohë reale me lajmet kryesore gjatë ditës

Rasti 'Brezovica', bastisje në disa autosallone, shtëpi e lokale

Një aksion policor në kuadër të hetimeve lidhur me rastin “Brezovica”, është duke u realizuar sot në disa qytete të Kosovës.

Rasti "Brezovica": Ish-kryetari i Shtërpcës akuzohet se mori mbi 1 milion euro nga biznesmenët kosovarë

Kryetar komune, drejtorë, inspektorë nga niveli lokal dhe sekretarë, inspektorë e kryeinspektor nga niveli qendror, janë pjesë e aktakuzës voluminoze të Prokurorisë së Ferizajt në rastin "Brezovica".

Rasti Brezovica - Lirohet nga paraburgimi asamblisti i VV-së, Berat Lahu

Asamblisti në Komunën e Prishtinës, i suspenduar tashmë nga Lëvizja Vetëvendosje, Berat Lahu është liruar nga paraburgimi pas dy muaj qëndrim në këtë masë ...

Gjykata vendos për sekuestrimin e vilës së Enver Hoxhajt

Gjykata e Pejës ka vendosur për sekuestrimin e përkohshëm të 75 vilave në Brezovicë.

Rasti "Brezovica", Gjykata sekuestron vilat e 3 gjyqtarëve

Gjykata e Pejës ka vendosur për sekuestrimin e përkohshëm të 75 vilave në Brezovicë.

Lista e plotë me emrat e pronarëve të 75 vilave të sekuestruara në Brezovicë

Gjykata e Pejës ka vendosur për sekuestrimin e 75 vilave në Brezovicë.

Rasti "Brezovica", Gjykata aprovon kërkesën për sekuestrim të përkohshëm të pronave të dy vëllezërve të Hashim Thaçit

Gjykata e Pejës ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për sekuestrimin e përkohshëm të pronave në Brezovicë.