Postet nga: rastet e reja

COVID-19 Rezultatet

16 të vdekur me COVID-19, mbi dy mijë të infektuar

Është duke vazhduar numri i lartë i të vdekurve me coronavirus si dhe infektimeve në nivel vendi.

14 të vdekur me COVID-19, mbi 2 mijë të infektuar brenda 24 orëve

14 persona të infektuar me coronavirus kanë vdekur gjatë 24 orëve të fundit ndërsa nga 12 mijë e 618 testime të bëra nga Institutit Kombëtar i Shëndetësisë Publike 2 ...

VIDEO- Vitia: Nga 173 mostra të testuara, 171 me variantin Delta në Kosovë

Pas rritjes rekorde të numrit të rasteve me COVID-19, ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, në konferencë për media tha se situata me COVID-19 në Kosovë është serioze.

Hoti pas rritjes së numrit të rasteve me COVID-19: Para çdo ahengu, jeta është mbi të gjitha

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), dhe ish-kryeministri Avdullah Hoti, ka deklaruar se jeta është mbi të gjitha para çdo ahengu apo ceremonie tjetër.

COVID-19 Rezultatet

Numër rekord i të infektuarve me COVID-19 është regjistruar sot në Kosovë

Sot, më 17 gusht është shënuar numri i madh i të infektuarve me COVID-19 që prej fillimit të pandemisë në mars të vitit të kaluar.

Maqedoni e Veriut, 10 viktima nga COVID-19 për 24 orë

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 792 raste të reja me COVID-19, nga 9 mijë e 270 testime të realizuara.

Dy viktima nga COVID-19 në Shqipëri në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në Shqipëri kanë vdekur dy persona nga COVID-19, ndërsa janë konfirmuar 410 raste të reja nga 5 mijë e 252 testime të kryera.

CovidRezultatet-2020

3 të vdekur dhe 1,128 raste të reja me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka publikuar rezultatet e 24 orëve të fundit, ku ka njoftuar se tre persona të  infektuar me COVID-19 kanë vdekur gjatë 24 orë...