Postet nga: rastet e reja

Bie numri i të infektuarve me COVID-19, tre të vdekur për 24 orë

Numri i personave të vdekur me coronavirus ka filluar të bie në Kosovë në krahasim me javët e kaluara, ndërsa është shënuar rënie te rastet pozitive ...

5 të vdekur 77 raste pozitive me COVID-19

Pesë qytetarë të Kosovës kanë vdekur pasi që ishin infektuar me coronavirus.

Mosha e të vdekurve nga COVID-19

14 persona kanë vdekur me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit ndërsa 259 qytetarë të tjerë kanë rezultuar të infektuar nga 5 mijë e 505 testime të bëra nga Instituti Kombëtar ...

84 fëmijë rezultojnë të infektuar me COVID-19 brenda 24 orëve

24 fëmijë të grup moshës zero deri në nëntë vjet kanë rezultuar të infektuar me COVID-19 gjashtë 24 orëve të fundit, po ashtu pozitivë me COVID-19 janë regjistruar ...

740 raste të reja dhe 4 viktima nga COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri ka njoftuar se 4 persona kanë vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit.

CovidRezultatet-2020

Sërish numër i lartë i të vdekurve me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, transmeton të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, në bazë të të cilave brenda 24 orëve të ...

COVID-19 Rezultatet

32 të vdekur dhe 1 mijë e 612 raste të reja me COVID -19

Numri i të vdekurve me COVID-19 në nivel vendi vazhdon të mbetet i lartë.

22 të vdekur me COVID-19 e mbi 1 mijë të infektuar për 24 orë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se 22 qytetarë kanë vdekur me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit derisa nga 14 mijë e 284 mostra të dyshimta 1 mijë e 894 kanë rezultuar pozitivë ...