Postet nga: rastet e reja

Maqedonia e Veriut regjistron edhe 21 viktima me COVID-19

Maqedonia e Veriut të shtunën ka regjistruar 21 viktima me COVID-19 dhe 1,913 të infektuar, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë.

Gjermania me rekord të të infektuarve, parashikon trefishim të tyre

Gjermania raportoi një rekord prej 140,160 raste të reja me koronavirus të premten, tha ministri i Shëndetësisë në këtë shtet, i cili paralajmëroi se deri në mesin ...

Një i vdekur dhe 720 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit ka vdekur një qytetar si pasojë e infektimit me COVID-19.

771 raste me COVID-19 brenda 24 orëve

771 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 gjatë 24-orëve të fundit, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike dhe  Ministria e Shëndetësisë ...

 Mbi 650 raste të reja me COVID-19 brenda 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se në 24 orët e fundit, nga 6 ...

Shqipëria me rekord të infektimeve, masat e “zbehta”

Shqipëria, ditëve të fundit, është duke u përballur me numër të lartë të infektimeve të reja me koronavirus.

585 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se në 24 orët e fundit, nga 6 ...

CovidRezultatet-2020

304 raste pozitive me COVID-19 brenda 24 orëve, asnjë i vdekur

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se nga 10,042 testime, 304 qytetarë kanë rezultuar pozitivë ...