Postet nga: rastet aktive

Mbi 2,800 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Nga 420 mostra të testuar prej tyre 181 raste kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Thellohet kriza e Coronavirus në Kosovë

Numri i rasteve aktive të konfirmuara me COVID-19 në Kosovë është rritur.

2,675 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë shënuar 168 raste te reja me coronavirus ...

2,669 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur, se në 24 orët e fundit në Kosovë janë shënuar 142 raste me COVID-19 ...

2 mijë e 706 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se sot janë shënuar 132 raste të reja me coronavirus në Kosovë, ndërsa ...

1,296 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Në Kosovë të premten në mbrëmje janë regjistruar edhe 114 raste të reja me coronavirus.

205 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar se dje janë testuar gjithsej 311 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të ...

Bie numri i të infektuarve aktivë me coronavirus në Kosovë

Numri i pacientëve aktivë me coronavirus në Kosovë është zvogëluar.