Postet nga: Rashit Qalaj

Ambasadori amerikan Kosnett vizitoi Policinë e Kosovës

Sot, në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme të PK-së, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës (PK-së), Rashit Qalaj, ka pritur në takim zyrtar ambasadorin amerikan ...

Drejtori i Policisë vizitoi Veriun e Mitrovicës

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, sot ka realizuar një vizitë punë në Veriun e Mitrovicës.

Qalaj dhe Kosnett hapin bashkë trajnimin kundër Terrorizmit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj bashkë me ambasadorin amerikan në Kosovë, Philip S. Kosnett, kanë marrë pjesë në ceremoninë e fillimit të projektit ...

Drejtori i Policisë viziton kadetët policorë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka vizituar sot kadetët policorë në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike.

Shtimi i grabitjeve Drejtori i Policisë mbledhë stafin

Numri i grabitjeve gjatë muajve të fundit në vendin tonë ka shënuar rritje.

Nesër ditë zie në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se dita e nesërme në Kosovë do të shpallet ditë zie nga ana e Presidentit Hashim Thaçi, në nderim të policit ...

Vrasja e Policit, Rashit Qalaj në Spitalin Rajonal të Pejës(FOTO)

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka shkuar në Spitalin Rajonal të Pejës pas ngjarjes e cila ndodhi në Istog.

Nga 1 janari, zyrat për informim në Policinë e Kosovës punojnë deri në mesnatë

Që nga 1 janari i vitit 2019, të gjitha zyrat për informim në Policinë e Kosovës do të punojnë me dy ndërrime.