Postet nga: Rashit Qalaj

Thaçi takon Kryeprokurorin e Drejtorin e Policisë, flasin për sigurinë para zgjedhjeve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar sot me Kryeprokurorin e Shtetit, Aleksandër Lumezi, Drejtorin e Policisë, Rashit Qalaj dhe Drejtorin e AKI-së, Shpend Maxhuni.

Qalaj në takim lamtumirës me O’Connell

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka pritur sot në takim lamtumirës Ambasadorin Ruari O’Connell.

Qalaj inspekton patrullimet e përbashkëta të Policisë së Kosovës dhe Shqipërisë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka vizituar sot pikën kufitarë në Vërmicë.

Drejtori i Policisë takon Kryeshefin e Telekomit, flasin për bashkëpunim

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka pritur sot në takim drejtorit e Telekomit të Kosovës, Bedri Istrefi.

Forenzika pranon donacion

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka pritur sot në takim  komandantin e KFOR-it, Lorenzo D’addario dhe komandantin e Regjimentit Karabinierisë MSU, kolonelin ...

Kriza në veri: Rashit Qalaj mbledh komandantët e Policisë

Zhvillimet e fundit në veri të Mitrovicës bashkoi strukturat e Policisë, duke përfshirë edhe ato në Mitrovicë dhe drejtorin e tyre Rashit Qalajn.

Delegacioni i Policisë së Kosovës, viziton institucionet e zbatimit të ligjit në SHBA

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj është duke qëndruar për vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në kuadër të ...

Policia e Kosovës, marrëveshje me Departamentin Policor të New Yorkut

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, i shoqëruar nga stafi i tij, po qëndrojnë për një vizitë zyrtare në Shtetet e ...