Postet nga: Rashit Qalaj

Pretendimet e Pacollit për 'sulm terroristik', flet drejtori i Policisë Rashit Qalaj

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka thënë para gazetarëve se sfidë në kohën  e manxhimit të pandemisë COVID-19 për ...

Kurti e Qalaj vizitojnë policinë në pikat e kontrollit në hyrje të Prishtinës

Kryeministri në detyrë Albin Kurti, së bashku me Drejtorin e Policisë së Kosovës , Rashit Qalaj kanë vizituar zyrtarët policorë të cilët janë vendosur në pika kontrolli në ...

VIDEO: Vëllait të Hashim Thaçit i hapet rast në Polici

Në emisionin e sotëm në “Drejtësia në Kosovë” Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj shpjegoi se personat të cilët kanë qenë të përfshirë në ...

VIDEO: Drejtori i Policisë sqaron punët e policisë në kohë pandemie

Në emisionin e sotëm në “Drejtësia në Kosovë” Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj shpjegoi në detaje planin e policisë në luftimin e pandemisë COVID-19.

A do dënohen të arrestuarit për orën policore gjatë COVID 19?

Në emisionin e sotëm në “Drejtësia në Kosovë” do të transmetohen pamje ekskluzive të aksioneve të inspektorëve të Administratës Tatimore të Kosovës dhe luftën ...

Birra me vëllain e Hashim Thaçit, suspendohet Amir Gërguri

Komandanti i Njësive Speciale të Policisë së Kosovës, Amir Gërguri është supenduar me vendim të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Rashit Qalaj.

Kthehen në punë eprorët e Policisë të suspenduar pas vrasjes së pesëfishtë në Gjilan

Dy muaj më parë eprorët më të lartë të stacionit të Policisë në Gjilan ishin suspenduar nga detyra pas incidentit tragjik ku mbetën të vrarë 5 persona.

Xhandarmëria serbe në Karaçevë, flet Drejtori i Policisë

Sot gjatë ditës, kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, shpërndau një fotografi në Facebook, ku edhe njoftoi se xhandarmeria serbe është parë në Karaç...