Postet nga: Rashit Qalaj

VIDEO: Rashit Qalaj flet për ndryshimet dhe orët e shtrenjta në Polici

Në një intervistë për KALLXO.com, Rashit Qalaj ka folur për synimet e tij kryesore gjatë mandatit të tij si drejtor i përgjithshëm i Policisë së ...

Policia e Kosovës nuk do ta lejojë Vuçiqin në liqenin e Ujmanit

Policia e Kosovës tha sot se do të veprojë në kuadër të planit të qeverisë së vendit në vizitën e planifikuar për nesër të Presidentit ...

Qalaj: Kosova e gatshme të jetë pjesë e Interpolit dhe Europolit

Në ceremoninë për 19 vjetorin e Policisë së Kosovës e cila filloi me një minut heshtje për 19 zyrtarët policorë të cilët kanë rënë në krye ...

Drejtori i ri i Policisë së Kosovës takon drejtorët e departamenteve të Policisë

Drejtori i ri i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, është takuar  sot stafin menaxherial të PK-së, duke përfshirë edhe drejtorët e departamenteve, divizioneve si dhe drejtorët ...

Policia e Kosovës me Drejtor të ri

Kryeministri i Kosovës e ka emëruar Rashit Qalajn në postin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës.

Të Hyrat Vjetore të Rashit Qalajt

Qalaj në formularin e deklarimit të pasurisë në Agjencinë Kundër Korrupsion (AKK), ka deklaruar se posedon pasuri të paluajtshme në vlerë 135 mijë euro.

Qalaj: Nuk Jam në Dijeni për Kërcënimin ndaj Molliqajt

Për këtë kërcënim ndaj zyrtarit të Vetëvendosjes treguan sot në një konferencë për shtyp deputetët e LVV-së, Glauk Konjufca dhe Albulena Haxhiu.

Mbrojtja e Gazetarëve, Prioritet i Policisë

Në emisionin ‘Jeta në Kosovë’, të dedikuar sigurisë së gazetarëve, Çalaj tha rastet e raportuara shqyrtohen dhe përcillen në prokurori pa përjashtim.