Postet nga: Rashit Qalaj

Shoferi i ish-Drejtorit të Policisë, Rashit Qalaj i tregon gishtin e mesit qytetarit-VIDEO

Zyrtari policor dhe shoferi i ish-Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalajt, Besnik Beka gjatë javës së kaluar ka shfaqur sjellje të pahijshme para ...

Performanca e Policisë në mandatin e Rashit Qalajt

Gushtin e vitit 2018, Qeveria e Kosovës kishte emëruar drejtorin e ri të Policisë së Kosovës.

Qeveria Hoti caktoi u.d. drejtorin e ri të Policisë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka liruar të premten nga detyra Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalajn.

Kryeministri Hoti shkarkon Rashit Qalajn

Zyra e Kryeministrit të Kosovës ka njoftuar që kryeministri Avdullah Hoti ka shkarkuar Rashit Qalajn nga pozita e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës.

U vazhdohet suspendimi policëve të arrestuar për lojëra fati e kontrabandë në Karaçevë

12 zyrtarëve policorë të cilët u arrestuan në aksionin e së premtes në fshatin Karaçevë u është vazhduar suspendimi pas rekomandimit të Inspektoratit Policor të Kosovës.

Aksioni i Policisë në Karaçevë, në vendin e ngjarjes edhe drejtori Rashit Qalaj

Aksioni i Policisë së Kosovës po vazhdon së bashku me Prokurorinë e Shtett dhe Inspektoratin Policor të Kosovës në Karaçevë, zonë kjo e cila njihet për ...

Policia shqiptoi mbi 18 mijë gjoba për mosrespektim të masave kundër COVID-19

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj në një konferencë për media tha se mbi 18 mijë e 300 gjoba kanë shqiptuar për qytetarët ...

11 mijë e 824 fletëparaqitje për qytetarët që nuk respektuan masat ndaj COVID-19

Në konferencën e mbajtur nga Ministria e Shëndetësisë, ku u bënë publike rezultatet e fundit nga COVID-19, mori pjesë edhe Drejtori i Përgjithshëm i ...