Postet nga: Rashit Qalaj

11 mijë e 824 fletëparaqitje për qytetarët që nuk respektuan masat ndaj COVID-19

Në konferencën e mbajtur nga Ministria e Shëndetësisë, ku u bënë publike rezultatet e fundit nga COVID-19, mori pjesë edhe Drejtori i Përgjithshëm i ...

”Dekada e Sigurisë”, prezantohen shifrat e aksidenteve dhe vdekjeve në trafik për 10 vite

“Dekada e Sigurisë Rrugore” është raporti për të cilën krerët e institucioneve të sigurisë e infrastrukturës u bënë së bashku për të treguar problematikat ...

Dyshimet se Policia e Kosovës zbatoi vendimin e Qeverisë se Serbisë për 24 orë

Të dhënat zyrtare të institucioneve të sigurisë në Kosovë tregojnë se ka dyshime që Policia e Kosovës për 24 orë kishte zbatuar vendimet e qeverisë së Serbisë në 4 ...

Ministri Zemaj viziton pikën kufitare në Vërmicë, bën thirrje të respektohen masat

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, bashkë me drejtorin e IKShPK-së, Naser Ramadani dhe drejtorin e Policisë, Rashit Qalaj kanë vizituar pikën kufitare në Vërmicë.

Policia shton aktivitetet policore për Fitër Bajram

Policia e Kosovës i ka shtuar aktivitetet për të kontrolluar nëse masat e vendosura nga Ministria e Shëndetësisë për tu mbrojtuar nga COVID-19 po ...

Kurti mbledh krerët e organeve të drejtësisë e sigurisë, diskuton për dhunën në famije

Dhuna në familje ishte temë diskutimi në takimin e sotëm mes kryeministrit në detyrë, Albin Kurti dhe krerëve të organeve të drejtësisë.

Shefi i Njësive Speciale vazhdon të mbetet në suspendim

Shefi i Njësive Speciale, Amir Gërguri gjithashtu edhe një zyrtar tjetër policor vazhdojnë edhe sot të mbeten në suspendim pasi janë duke u hetuar në lidhje me ...

Pretendimet e Pacollit për 'sulm terroristik', flet drejtori i Policisë Rashit Qalaj

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka thënë para gazetarëve se sfidë në kohën  e manxhimit të pandemisë COVID-19 për ...