Postet nga: Raportimi

Thaçi 'merr në pyetje' Komisionin Hetimor për deportimin e shtetasve turq

Për disa minuta prej se ka filluar raportimi i Presidentit Hashim Thaçi para  Komisionit Parlamentar Hetimor për deportimin e shtetasve turq ai ka bërë më shumë ...

MPB: Vitin e kaluar u shënuan 87 incidente ndëretnike

Ministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa dhe drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj kanë raportuar para Komisionit për të Drejtat, Interesat e Komuniteteve ...

Publikohet fotografia e drejtorit të Policisë me të dyshuarin për falsifikim të lejeve të armëve

Atdhetar Rexhepi i arrestuar para disa muajsh nën dyshimin për falsifikim të lejeve të armëve ka publikuar me datën 12 qershor, një fotografi së me drejtorin rajonal ...

Avokati i Popullit: Problemi numër 1 i të rinjve në Kosovë është droga

Avokati i Popullit, Hilmi Jashari ka paraqitur raportin vjetor të institucionit që ai drejton, i cili ka thënë se mos funksionimi i sistemit gjyqësor ka qenë ankesa kryesore ...

Shala: Produktet e Serbisë bëjnë kërkesë për t’u regjistruar

Kryeshefi i Agjencisë për Produkte dhe Pajisje Medicinale Jeton Shala tha se produktet e Serbisë bëjnë kërkesë për t’u regjistruar në Kosovë.

Drejtori i Policisë Flet Shkurt për Arrestimin e Gjuriqit

Drejtori i Policisë së Kosovës Shpend Maxhuni është pyetur në Komisionin për Punë të Brendshme për aksionin e djeshëm në të cilin u arrestua Marko Gjuriq.

2017-ta Vit i Rritjes së Aksidenteve me Fatalitet

Shpend Maxhuni, drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës gjatë raportimit para Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e FSK-së tha se në 2017...

Deputetët i Kërkojnë Ministrit të Mos Zvarriten Masat për ‘Trepçën’

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, është përballur sot me pyetjet e deputetëve anëtarë të Komisionit Parlamentar për Zhvillim Ekonomik rreth gjendjes në ndërmarrjen “Trepç...