Postet nga: Raportimi

Mitrovicë, babai raporton dhunimin e vajzës që kishte ndodhur verën e 2021, arrestohet një person

Policia e Kosovës ka njoftuar se ankuesi, babai së bashku me vajzën e tij të moshës së mitur ka raportuar dhunimin e saj.

Hajrulla Çekun e akuzojnë në Komision për favorizim të projekteve të OJQ-ve nga Prizreni

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku është akuzuar nga deputetët e Komisionit për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini dhe Sport se po i favorizon ...

Berisha jep detaje për raportimin e Mehajt në lidhje me FSK-në

Kryetari i Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, Bekë Berisha ka folur pas raportimit të ministrit të Mbrojtjes Armend Mehaj në këtë komision, i cili në pjesë...

Mehaj raporton në Komision parlamentar, flet për blerjet e pajisjeve ushtarake të FSK-së

Në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes është duke raportuar ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj.

KKTK raporton në Kuvend, akuzohet për veprime antiligjore

Deputetja Eliza Hoxha i ka akuzuar anëtarët e Bordit të Këshillit të Kosovës për Trashëgiminë Kulturore për veprime antiligjore gjatë emërimeve në ...

Mbyllet për media raportimi i ministrit Mehaj në Komisionin parlamentar

Është mbyllur për media vazhdimi i mbledhjes së Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë, ku po raporton ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj.

Mehaj në Komisionin parlamentar: Ministria e Mbrojtjes në përditshmëri ka kontakte me NATO-n

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj është duke raportuar para Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë rreth procesit të anëtarësimit të Kosovës në NATO.

Guvernatori i BQK-së: Në veri ka ndërmjetës financiar ilegal

Në mbledhjen e Komisionit për Buxhet dhe Financa ku janë duke raportuar përfaqësuesit e Bankës Qendrore të Kosovës, është bërë e ditur se në ...