Postet nga: raporti i progresit

Shefi i Zyrës së BE-së: Kosova duhet të bëjë përpjekje për të ardhur deri të konfiskimi i aseteve

Në Kuvendin e Kosovës sot është mbajtur tryezë diskutimi rreth Raportit të Progresit për Kosovën, organizuar nga Instituti EPIK dhe Komisioni për Integrim Evropian, si projeksion ...

Zemaj: BE duhet të pozicionohet qartë për procesin e Vettingut në Kosovë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka kërkuar nga Bashkimi Evropian të ketë një pozicion të qartë në lidhje me ...

Raporti i Progresit: Arsimi në Kosovë ende po 'çalon'

Raporti i Progresit për Kosovën, këtë vit ka vënë në pah që sistemi i arsimit në Kosovë po vazhdon të mbetet si një nga sektorët ...

Osmani: Zyrtarët e BE-së mos të kundërshtojnë luftën e institucioneve tona kundër krimit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se nuk pajtohet me konstatimet e nxjerra në raportin e BE-së për Kosovën sa i përket çështjes së ...

Konjufca takon ambasadorin e BE-së, pranon nga ai Raportin e Progresit  

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka pritur sot në takim shefin e Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, nga i cili ka pranuar Raportin e ...

Raporti i Progresit e ‘lavdëron’ Agjencinë e Kosovës për Akreditim

Agjencia e Kosovës për Akreditim ka pranuar ‘lëvdata’ në Raportin e Progresit të këtij viti, të përpiluar nga ana e Komisionit Evropian për Kosovë...

Ambasadori Rohde: Gjermania partner i palëkundur në rrugën e Kosovës drejt integrimit në BE

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde ka thënë se Gjermania vazhdon të jetë një partner i palëkundur në rrugën e Kosovës drejt integrimit në Bashkimin ...

Raporti i Progresit: Kosova ka nivel të përgatitjes në fushën e shoqërisë së informacionit dhe mediave

Komisioni Evropian në Raportin e Progresit, vlerëson se Kosova ka një nivel të përgatitjes në fushën e shoqërisë së informacionit dhe mediave.