Postet nga: ramush haradinaj

Meta: Demarkacioni, Çelës i Suksesit të Kosovës në Rrugën Integruese

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta tha se shteti shqiptar do të vazhdojë me ndihmën e pakursyer dhe të gjithanshme për Kosovën, sidomos në agjendën euroatlantike.

Haradinaj: Nuk Jemi të Pashpresë për Liberalizimin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk mendon se kosovarët janë të pashpresë rreth liberalizimit të vizave.

O’Connell: Kosova Duhet të Çlirohet nga Njerëzit Joprofesionistë

Qeveria e Kosovës ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me Mbretërinë e Bashkuar.

Bekim Jashari Uron Kryeministrin Haradinaj

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur gjatë ditës Bekim Jasharin, djalin e Heroit të Kosovës, Hamëz Jashari.

Porosia e Kryeprokurorit për Veteranët dhe Ramush Haradinajn

“Prokurori i Shtetit është institucion i pavarur i cili funksionin e vet e kryen ne mënyre te paanshme, pa ndërhyrje nga cilido person fizik apo juridik”, ka thë...

Haradinaj Priti Ambasadorin Gjerman në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ambasadorin e ri të Republikës Federale të Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt.

AAK, 60 Projekte nga Ligji për Obiliqin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, dhe kandidati i kësaj partie për kryetar të Obiliqit, Xhafer Gashi, kanë siguruar obiliqasit se Ligji për Obiliqin, i miratuar në Kuvendin ...

Diskutohet për Pensionet e Viktimave të Dhunës Seksuale

Në takimin që Kryeministri Ramush Haradinaj pati sot me një delegacion të shoqatave që mbrojnë viktimat e dhunës seksuale gjatë lufës u diskutua edhe për përcaktimin ...