Postet nga: Ramush Haradaniaj

Haradinaj për Rexhep Selimin: Ka k'nu para Prokurorisë

Ramush Haradinaj ka folur rreth mundësisë nëse ai mund të akuzohet edhe njëherë nga drejtësia ndërkombëtare, si dhe rreth vendimit të tij për ...

Haradinaj pretendion se i kthej dinjitetin prokurorisë, para një vit i quante "Pishpirika"

Data për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës caktuar dhe ajo është 22 gushi. Ndonëse data e zgjedhjeve të parakohshme ende nuk është caktuar, disa prej liderëve ...

Haradinaj: Mirë që po mbahen zgjedhjet

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj ka thënë se është mirë që zgjedhjet e parakohshme parlamentare po mbahen në kohën e paraparë sipas Kushtetutës së Kosovës.

Haradinaj: Së shpejti takimi për Çakorrin e Kullën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka paralajmëruar se së shpejti do të takohen komisionet ndërshtetërore të Kosovës dhe Malit të Zi për rishikimin e ...

Haradinaj uron popullin amerikan për Ditën e Pavarësisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar popullin dhe shtetin amerikan për nder të ditës së 4 korrikut, Ditës së Pavarësisë së ShBA-së.

Hulumtimi i KALLXO.com, ngrihet aktakuzë ndaj këshilltares së Haradinajt

Pas raportimit të KALLXO.com, Prokuroria ka ngritur aktakuzë ndaj këshilltares së kryeministrit të Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla.

Haradinaj ‘lavdron’ Devollët për punësime, Konjufca e kritikon për ikje të përgjegjësisë

Në seancën e jashtëzakonshme për zbatimin e Rezolutës për gjendjen në Telekom, kreu i ekzekutivit, Ramush Haradinaj u përkujdes që edhe një herë të ...

Haradinaj: Kosova synon të jetë pjesë e aleancës së shteteve të NATOS-s

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova synon që të jetë pjesë e aleancës së shteteve të NATO-s dhe të jep kontributin ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!