Postet nga: Ramiz Krasniqi

Gjykimi për vrasjen në pompën e benzinës në Pejë, eksperti 'çelësi i 'Hammerit' mund të shumëzohet'

Gjykimi ndaj Nimon Berishës i akuzuar për vrasje të rëndë sot vazhdoi në Gjykatën e Mitrovicës me dëgjimin e ekspertit të ingjinerisë mekanike.

Rrëmbimi i dy shtetasve të Maqedonisë së Veriut, rrëfehet në Gjykatë i dëmtuari

Të akuzuar për rrëmbim, zyrtarët policorë Visar Kërqeli dhe Besjan Neziri, si dhe Margona Islami, Valon Kiqina, Flamur Sopi dhe Merita Zymberi, kanë dalë para gjykatë...

Mungesa e dëshmitarëve anonim shtyu seancën në rastin e plagosjes së Azem Vllasit

 

Rrëmbimi i dy shtetasve të Maqedonisë së Veriut, të akuzuarit deklarohen për fajësinë

 

Vrasja e para 32 viteve në Deçan, eksperti: Është e pamundur të përcaktohen sa persona i kanë shkaktuar 16 plagët në trupin e 25 vjeçarit

Naim Uka, ekspert mjekoligjor, sot para gjykatës së Pejës, tha se 16 plagët në trupin e të ndjerit, 25 vjeçarit Zekë Ukaj, ishin shkaktuar me thikë.

I akuzuari Avni Llumnica arrestohet në Shqipëri, dështon seanca në rastin e plagosjes së Azem Vllasit

Ka dështuar seanca në rastin e njohur si “Syri i popullit”, arsyeja e shtyrjes së kësaj seance ishte mungesa e të akuzuarit Avni Llumnica.

Vrasja e para 30 viteve në Deçan, dëshmitari: Viktima ishte i shpuar në disa vende në trup

Avdi Loshaj ka dëshmuar sot në Gjykatën e Pejës në lidhje me vrasjen e vitit 1989 të 25-vjeçarit Zekë Ukaj.

Vrasja e Albert Krasniqit, edhe dy muaj paraburgim për babanë e dyshuar

Gjykata ia ka vazhduar edhe për dy muaj paraburgimin të dyshuarit për vrasjen e djalit të tij. Lajmin për KALLXO.com e ka konformuar Ramiz Krasniqi, avokati ...