Postet nga: Rame Likaj

Likaj ia aprovon kërkesën Zemajt për rritjen e numrit të studentëve në Mjekësi

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj e ka përkrahur propozimin e ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj për rritjen e numrit të studentëve në ...

Situata me COVID-19 - Ministri i Arsimit takohet me përfaqëusesit e SBAShK-ut

Ministri i Arsimit, Ramë Likaj gjatë ditës së sotme është takuar me përfaqësuesit e SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj dhe Ymer Ymeri.

Marrëveshje mes Ministrisë së Arsimit dhe Bankës Qendrore, tekstet e edukimit financiar në kurrikulën shkollore

Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti dhe ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj kanë nënshkruar Memorandumin e Mirëkuptimit pë...

Fëmijët deri në 10 vjet nuk obligohen të mbajnë maska në shkollë

Fëmijët deri në 10 vjet nuk janë të detyruar të mbajnë maska gjatë qëndrimit të tyre në shkollë.

'ORCA' dhe 'Qëndresa Qytetare' me aksion të përbashkët kundër plagjiaturës

Organizata për rritjen e cilësisë në arsim, 'ORCA' nga Kosova dhe 'Qëndresa qytetare' nga Shqipëria përmes një aksioni protestues para ambasadave të Kosovës dhe ...

Në interpelancë me ministrin, polemizojnë mes vete deputetët e opozitës

Interpelanca që po zhvillohet sot me Ministrin e Arsimit, Ramë Likaj për mësimin në pandemi, ka nxitur debat në mes deputetes së Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete ...

Haxhiu: Shumë fëmijë nuk kanë pasur fare qasje në mësimin në distancë

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Teuta Haxhiu në seancën e sotme të Kuvendit ka thënë se një numër i madh i ...

VIDEO- Deputetja e LDK-së: Kosova nisi vitin shkollor si Spanja e Italia

Deputetja nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Valentina Bunjaku-Rexhepi në sencën e Kuvendit ku po mbahet interpelanca e ministrit të Arsimit, Ramë Likaj për mësimin në pandemi, ...