Postet nga: Rame Likaj

Likaj: Gjysmëvjetori i dytë mund të fillojë përsëri në shkolla

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj ka paralajmëruar se gjysmëvjetori i dytë i vitit shkollor 2020/21 mund të fillojë përsëri në objektet shkollore.

Përfundimi i gjysmëvjetorit të parë i vitit shkollor, Hoti: Ka qenë një vit i vështirë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, kanë vizituar sot Shkollën “Dardania” në Prishtinë, në përfundimin e gjysmëvjetorit të ...

Deputeti i LVV-së kritikon ministrin e Arsimit për vendimin që të rritet numri i studentëve të Mjekësisë

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Haliti, e ka kritikuar ministrin e Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj për vendimin e tij që të rritet ...

Rektorati

Shoqëria civile kundërshton vendimin e ministrit për rritjen e numrit të studentëve të Mjekësisë

13 organizata të shoqërisë civile e kanë kundërshtuar vendimin e ministrit të Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj për rritjen e numrit të studentëve në Fakultetin e ...

Organizata 'Studim, Kritikë, Veprim' e quan të jashtëligjshëm shtimin e numrit të studentëve në Fakultetin e Mjekësisë

Organizata për rini 'Studim Kritikë Veprim' po e konsideron veprim të jashtëligjshëm shtimin e numrit të studentëve në Fakultetin e Mjekësisë.

KShC: Ministri nuk është konsultuar me ne për rritjen e numrit të studentëve në Mjekësi

Kryetari i Këshillit Shtetëror të Cilësisë, Gazmend Luboteni ka deklaruar për KALLXO.com se nuk janë konsultuar nga ana e Ministrit të Arsimit, Ramë Likaj pë...

Ministri i Arsimit shtyn afatin për regjistrimin e studentëve në SMIAL

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, në ditën kur mori vendimin për rritjen e numrit të studentëve në Fakultetin e Mjekësisë të UP-së, po ...

Eliza Hoxha: Komisioni për Arsim nuk e ka bërë propozimin për rritjen e numrit të studentëve në Mjekësi

Deputetja e PDK-së dhe anëtarja e Komisionit për Arsim, Eliza Hoxha i është përgjigjur Ministrit të Arsimit Arsimit, Ramë Likaj në pretendimin se ky komision ka kë...