Postet nga: Rame Likaj

Në interpelancë me ministrin, polemizojnë mes vete deputetët e opozitës

Interpelanca që po zhvillohet sot me Ministrin e Arsimit, Ramë Likaj për mësimin në pandemi, ka nxitur debat në mes deputetes së Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete ...

Haxhiu: Shumë fëmijë nuk kanë pasur fare qasje në mësimin në distancë

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Teuta Haxhiu në seancën e sotme të Kuvendit ka thënë se një numër i madh i ...

VIDEO- Deputetja e LDK-së: Kosova nisi vitin shkollor si Spanja e Italia

Deputetja nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Valentina Bunjaku-Rexhepi në sencën e Kuvendit ku po mbahet interpelanca e ministrit të Arsimit, Ramë Likaj për mësimin në pandemi, ...

Ministri Likaj në interpelancë, flet për sfidat e vitit shkollor për shkak të pandemisë

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj interpelancën e tij në Kuvendin e Kosovës e ka nisur duke uruar nxënësit dhe mësimdhënësit ...

Ministri i Arsimit: Të gjithë pjesëmarrësit në shkollë janë të obliguar të bartin maskë

Ministri i Arsimit, Ramë Likaj, i ka uruar nxënësit dhe mësimdhënësit për fillimin e vitit të ri shkollor.

Ish-zv/ministri i Arsimit thirrje publike Likajt për konkursin 'Nxënësit me inteligjencë të jashtëzakonshme'

Eksperti i arsimit, njëherësh ish-zëvendësministër i Arsimit në Qeverinë Kurti, Jusuf Thaçi, përmes një letre publike drejtuar ministrit të Arsimit, Ramë Likaj i ...

Likaj e rikonfirmon: Mësimi fillon të hënën, ndahet në dy faza

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj pas takimit me SBAShK dhe drejtoritë komunale të Arsimit ka rikonfirmuar se mësimi në shkollat e Kosovës do të fillojë ...

Ministri Likaj dhe SBAShK-u vizitojnë shkollat në Prishtinë

Ministri i Arsimit, Ramë Likaj, kryetar i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj dhe drejtoresha e Arsimit në Komunën e Prishtinës, Shpresa Shala kanë viztuar shkollat fillore “Pjeter Bogdani” dhe “Xhemajl ...