Postet nga: ramë lahaj

Komuna e Prishtinës ndau 68 mijë euro për organizmin e koncertit të Ramë Lahajt

Për organizmin e koncertit’ Ramë Lahaj International Opera Festival’ (RLIOF), komuna e Prishtinës ka nënshkruar kontratë në vlerë të 68 mijë e 500 eurove.

RLIOF, mbrëmje operistike kushtuar Nexhmije Pagarushës

Një mbrëmje operistike është mbajtur të martën (26.07.2022) kushtuar këngëtares Nexhmije Pagarusha, në kuadër të festivalit të operës, “Rame Lahaj International Opera Festival”.

Alarm i rremë për bombë, vazhdon festivali i Ramë Lahajt

Informata për bombë në koncertin e organizuar në kuadër të festivalit të Ramë Lahajt ka rezultuar të jetë e rrejshme ndërsa publiku është kthyer në sallë dhe ...

Nis edicioni i dytë i festivalit 'Rame Lahaj International Opera Festival'

Ka nisur sot në Prishtinë edicioni i dytë i festivalit të operës, “Rame Lahaj International Opera Festival” (RLIOF).

Lahaj pas situatës në Ukrainë: Poshtë Putini dhe psikopatët që e mbështesin destabilizimin

Tenori kosovar, Ramë Lahaj, pas zhvillimeve të fundit në Ukrainë, ka deklaruar se ka biseduar me miq rus të botës së operës, nga të cilët, sipas tij, ...

Ramë Lahaj, thirrje Edi Ramës: Anuloje pjesëmarrjen e Goran Bregoviqit në Korçë

Tenori kosovar, Ramë Lahaj i ka bërë thirrje kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama që të anuloj pjesëmarrjen e Goran Bregoviqit në festivalin e Birrës në Korçë.

Ramë Lahaj lë në gjysmë koncertin, shkak vdekja e nënës

Tenori i mirënjohur kosovar, Ramë Lahaj ka lënë në gjysmë koncertin e tij në Prishtinë.

“Ramë Lahaj and Friends” nesër në Sheshin ‘Skënderbeu’ në Prishtinë

Tenori shqiptar me famë botërore, Ramë Lahaj në një konferencë për media ka njoftuar më shumë lidhur me koncertin “Ramë Lahaj and Friends” që do të mbahet nesë...