Postet nga: ramazani

Ramazani ul numrin e testimeve për COVID-19

Gjatë muajit të Ramazanit, në Kosovë ka rënë interesimi i qytetarëve për t’u testuar për COVID-19, thonë nga Ministria e Shëndetësisë për ...

Pandemia ndryshon ritet e Ramazanit

Muaji i shenjtë i Ramazanit ka nisur për pjesën më të madhe të botës, por pandemia e koronavirusit ka lënë gjurmën e saj edhe mbi ...

Këshilla nga nutricionistja: Si duhet të ushqehemi në ditën e Bajramit (VIDEO)

Benefitet e agjërimit janë të shumta pasi që organizmi pushon nga ushqimet duke e bërë kështu çdo qelizë të rigjenerohet, por rikthimi në rutinën e pë...

VIDEO - Të agjërosh nga fëmijëria - të mirat dhe vështirësitë

Muaji i agjërimit nënkupton shumë kufizime në ushqim dhe sjellje që në 11 muajt tjerë të vitit mund të jenë të zakonshme. Agjërimi është një nga pesë shtyllat ...

109-vjeçarja që agjëron qe gati një shekull

Në afërsi të Prizrenit jeton Xhemile Susuri, 109-vjeçare, së bashku me djalin, nipat dhe stërnipat e saj.

Haradinaj shtron iftar për drejtuesit e Bashkësisë Islame, i pranishëm edhe presidenti Thaçi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit ka shtruar iftar për myftiun Naim Tërnava dhe drejtues të tjerë të Bashkësisë ...

Ambasadori amerikan ua uron myslimanëve të Kosovës muajin e Ramazanit

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, i ka uruar besimtarët e fesë islame për fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit.

Drejtuesit e shtetit urojnë besimtarët islamë për muajin e shenjtë - Ramazanin

Drejtuesit e institucioneve kryesore të vendit i kanë uruar besimtarët islamë për festën e shenjtë – Ramazanin.