Postet nga: Rajon

Zjarret në vendet e rajonit, Osmani: Kosova e gatshme të ndihmojë miqtë dhe partnerët

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shprehur gatishmërinë e shtetit që të ndihmojë vendet e rajonit që po përballen me zjarre në male.

Moti sot, temperaturat minimale -13 gradë Celsius

Gjatë së mërkurës në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta bore. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se ...

Djathtistët Botojnë Gazetë Ruse në Serbi

Gazeta ruse Argumenty and Fakty ka nisur të botohet edhe në Serbi, me staf gazetarësh nga e përjavshmja nacionaliste Pecat dhe e botuar nga e njëjta kompani.

Putini Fton Vuçiqin në Moskë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, takoi të enjten ambasadorin rus në Beograd, Aleksandar Çepurin, i cili i dha ftesën e presidentit rus, Vladimir Putin, për të vizituar ...

Vuçiq Tregon Çka Bisedoi me Trump dhe Ftesën për Vizitë Serbisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pretendon se Donald Trump do ta vizitojë Serbinë në vitin 2018 pasi që tha se ftesën për vizitë Presidenti amerikan e ka vlerë...

Zjarret Kërcënojnë Qytetet Bregdetare në Mal të Zi e Kroaci

Qytetet dhe fshatra në bregun kroat dhe malazez të Adriatikut u mbuluan me tym të zi të hënën në mbrëmje pasi zjarret nëpër pyje vazhduan ...

Jetë në Shitje: Çifte Greke që Blejnë Bebe Bullgare

As që diskutohet, në fshatin tonë pothuajse kushdo ka lënë një bebe në Greqi. Unë të paktën arrita t’i blej vetes këtë shtëpitë të vogë...

Biden Kujton Titon

Përktheu: Kaltrina Ahmeti